fbpx

Wyposażenie mieszkania na wynajem

Jak wyposażyć mieszkania na wynajem krótkoterminowy?

Każdy klient, bez względu czy korzystający z usług 5-cio gwiazdkowych hoteli, czy ten preferujący pokój w hostelu, oczekuje dobrej jakościowo obsługi. W celu zapewnienia komfortu gościom, należy zadbać o najdrobniejsze szczegóły. Kluczowym elementem każdego lokalu jest jego wyposażenie. Jakie elementy w związku z tym powinny się znaleźć w idealnie urządzonym apartamencie?

Wygoda Gości

To właśnie szczegóły decydują o komforcie gościa wynajmującego mieszkanie. Dlatego zapewnienie jedynie czystych ręczników czy pościeli nie wystarcza. Ostateczną opinie o apartamencie warunkuje również wiele innych czynników.

1. Dobre połączenie z Internetem

Każda osoba, zarówno ta która wynajmuje mieszkanie z powodów biznesowych, czy ta szukająca jedynie atrakcji turystycznych podczas wakacji, potrzebuje dostępu do sieci. Internet stał się nieodłączną częścią życia każdego człowieka. Potrzebny jest zarówno do pracy jak i do szybkiego zaplanowania popołudniowego wypadu na miasto. Dlatego należy przyłożyć szczególną uwagę do sprawdzenia stabilności łącza i pojemności kanału.

2. Telewizja

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia mieszkania, przeznaczonego na wynajem, jest telewizor. W końcu każdy potrzebuje relaksu po męczącym dniu w pracy, czy całodniowej wędrówce szlakami górskimi. Co prawda większość osób podróżuje z własnymi urządzeniami elektronicznymi, jednak zapewnienie dostępu do mediów, z naszej strony przyczyni się do zwiększenia komfortu gości. W tym celu warto upewnić się, że w mieszkaniu znajdzie się również kabel HDMI, który pozwoli na przesłanie naszych ulubionych filmów z laptopa na ekran telewizora.

3. Książki i płyty DVD

Warto upewnić się, że podczas złej pogody Gość będzie miał możliwość zajęcia wolnego czasu rozrywką. Dlatego sprawdzenie, czy w mieszkaniu znajdują się książki oraz filmy DVD. Takie elementy wyposażenia pozwolą znacznie umilić czas spędzony w naszym mieszkaniu.

4. Gry planszowe, karciane oraz puzzle

A co jeśli Gośćmi są rodzice z dziećmi? Wówczas, należy zapewnić w mieszkaniu kolekcję gier, puzzli oraz układanek. Z pewnością pomoże to w zmotywowaniu pociechy do samodzielnej zabawy, a tym samym pozwoli rodzicom na chwilę wytchnienia.

5. Ładowarki

Każdemu podróżującemu, z pewnością zdarzyło się kiedyś zapomnieć o ładowarce do telefony. Co wtedy? Specjalnie na takie sytuacje warto wyposażyć mieszkanie w uniwersalne ładowarki do telefonów, laptopów i innych urządzeń elektronicznych, jak również w podstawowe typy baterii do pilotów sterujących multimediami.

6. Apteczka pierwszej pomocy

Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się wszędzie. Może się on przytrafić również Gościowi przebywającemu w wynajmowanym mieszkaniu. Dlatego warto zabezpieczyć mieszkanie w apteczkę pierwszej pomocy. Gość może się przewrócić, skaleczyć czy oparzyć podczas gotowania. W takich sytuacjach apteczka jest po prostu niezbędna.

7. Zestaw powitalny

Zawsze miłym akcentem jest zaskoczenie gości drobnym upominkiem. Szczegóły, takie jak czekoladki czy świeże kwiaty w wazonie nie są dużym gestem, jednak na pewno wywrą na Gościu pozytywne wrażenie.

8. Akcesoria sportowe

A co jeśli gość zechce spędzić czas w aktywny sposób? Właśnie na takie okoliczności, warto wyposażyć mieszkanie w piłkę, rower, bądź zestaw do gry w badmintona. W końcu aktywność fizyczna jest w modzie!

Kuchnia

Bez względu na to, czy Gość będzie miał zamiar gotować, czy zamawiać gotowe posiłki do domu, w mieszkaniu powinno zostać zapewnione podstawowe wyposażenie kuchenne.

1. Czajnik, kawiarka i inne…

Filiżanka kawy, czy herbaty z samego rana jest porannym niezbędnikiem większości ludzi. Dobrze jest więc zapewnić odpowiednie urządzenia ,takie jak czajnik i ekspres do kawy. Nie można również zapomnieć o akcesoriach do utrzymania czystości urządzeń kuchennych. Warto też wyposażyć kuchnię w kawę, herbatę oraz cukier.

2. Otwieracze

Otwieranie piwa, wina czy puszek bez odpowiedniego urządzenia, jest niewygodne, trudne i niebezpieczne. Dlatego właśnie w mieszkaniu powinien się znaleźć korkociąg oraz otwieracz do butelek i puszek.

3. Dodatki zawsze w dobrym guście

Oprócz podstawowego wyposażenia kuchni warto zaopatrzyć ją w toster, blender, mikser czy gofrownicę. Nie jest to obligatoryjne, jednak wpłynie na pozytywny odbiór mieszkania. To z kolei przełoży się na dobrą ocenę oferty.

Łazienka

Wygląd łazienki i jej wyposażenie, potrafi przesądzić o opinii gości na temat mieszkaniu. Dlatego powinna ona być umeblowana i wyposażone, zgodnie ze standardami apartamentów hotelowych.

1. Świeże ręczniki

By Gość czuł się komfortowo w mieszkaniu, powinniśmy mu zapewnić czyste ręczniki w jasnych barwach. Nie zawsze jest to pierwsze co przychodzi na myśl, ale jasne kolory podświadomie kojarzą się z czystością. Dodatkowo łatwiej jest zweryfikować ich świeżość- gość nie będzie miał wątpliwości czy ręczniki są nieużywane.

2. Kosmetyki

Mieszkanie powinno też zostać zaopatrzone w uniwersalne kosmetyki dla gości, takie jak szampon, żel pod prysznic czy mydło. Najlepiej aby były bezzapachowe i nie były przeznaczone dla określonej płci. Tym samym, takie rozwiązanie pozwala na pewną oszczędność w zakresie kosztów wynajmu.

3. Suszarka do włosów

Suszarka do włosów jest niezbędnym urządzeniem dla większości osób. Jeśli więc chcemy, aby nasz klient poczuł się komfortowo, warto zaopatrzyć łazienkę w odpowiedni model suszarki do włosów. Zarówno panie jak i panowie, na pewno docenią możliwość wygodnego ułożenia fryzury.

4. Podstawowe środki czystości

Przed wizytą Gościa o porządek mieszkania dba właściciel. Co jednak, jeśli Gość zapragnie, podczas swojego pobytu sam zadbać o czystość np. w kuchni po gotowaniu? Na takie sytuacje warto zaopatrzyć apartament w środki czystości. Najlepiej by ich funkcja była łatwa do rozpoznania np. poprzez obrazki na opakowaniu. Należy pamiętać, że niektóre osoby przyjeżdżają do nas z zagranicy. Trudno jest jednak przewidzieć jakich środków będzie potrzebował gość, dlatego dobrym pomysłem jest wcześniejsze zapytanie go o to. Jest to mały szczegół, ale może mieć duży wpływ na komfort i późniejszą ocenę gościa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *